Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gość napisał:
dla mnie osobiście, jako dla uczenia klasy matematycznej, taka matura to żart oby rozszerzenie piątkowe chociaż na kilka minut zmusiło do myślenia.
W Takim razie jak proste to mam pytanie jak rozwiązałaś zadanie 24? podstawy trapezy rownoramiennego maja dł 4 i 6 cm as cosinus kąta ostrego trapezu jest równy 1/2 obicz obwód ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
julka: x+2 = 2(x-8) x+2 = 2x - 16 /-2 x = 2x - 18 /-2x -x = -18 /* -1 x = 18
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi w obwodzie trapezu wyszło 14 gdyż był podany cosinus to narysowałam wysokość trapezu i wyszedł mi trójkąt prostokątny zaznaczyłam go i wyszło, że przeciwprostokątna ma 2 ...trapez równo ramienny to tamta też ma 2 i dodałam do siebie cyferki z obwodu i wyszło 14... z Julką 18 niektórym wyszło 14 to zadania pasuje też ale z wzoru wychodzi 18 i Ci którym wyszło 14 mają błąd rachunkowy sprawdzaliśmy wspólnie po maturze bo był spór o to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym zadaniu z trapezem napisałam tak : cos Alfa= b/c cos alfa= 1/2 1/2=1/c 1c=2 c=2 Obw.= 4+6+2+2= 14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a są już odpowiedzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ma juz ktos linka do arkusza i arkusza z odpowiedziami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
czyli Julka ma 18 lat?
A ROZWIAZ TO "KIJ MA 4 METRY ILE LAT MA ANDRZEJ"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomarańcza napisał:
nieprawda, podwyższono o 20%. początkowa cena - 40 zł, cena po podwyżce - 5o zł. to wychodzi 20%.
Dałn z ciebie. !0 zlotych ze 40 to 25 % a nie 20...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odp już są od 6 rano w gazecie wyboczej. prosze sobie zakupic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapodaj odpowiedzi z zad. zamkniętych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
intoxicating napisał:
Dałn z ciebie. !0 zlotych ze 40 to 25 % a nie 20...
dokładnie... policz proporcjami że 40 zł tj 100 % a 50 zł to x% i Ci wyjdzie x 125 czyli 125 -100 = 25 dla sprawdzenia oblicz 25% z liczby 40 i wyjdzie 10... 40 +10 = 50
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może ktoś tutaj napisać prawidłowe odpowiedzi z zadań zamkniętych bo ja nie mogę otworzyć nie mam programu odpowiedniego ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ja osobiscie nie zdalem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i widzicie - Julka ma 18 lat a uczniowie wyzszi ponad srednia to 16 ludzi i kto mial racje heheh chyba jedno zamkniete zle i jedno otwarte za 2 punkty - blad nieuwagi ;/ ;/ ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamknięte: 1.d 2.b 3.b 4.b 5.d 6.c 7.d 8.c 9.c 10.d 11.b 12.b 13.b 14.a 15.d 16.c 17.a 18.a 19.c 20.b odpowiedzi zamkniętych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja też nie zdałam ;D miałam 14 % t amatura była masakrą ;| jestem w humanistycznej kl. i matma to kosmos dla mnie ;| choć wcześbniejszą z CKE zdałam a tej to nie ;D pzdr,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie ja mam pytanie, jak myślicie powinienem dostać punkty za to, że mam prawidłowe odpowiedzi? chodzi mi o zadania 2 ostatnie w ostatnim narysowałem jak trzeba, się przecieło mi w punkcie (0,2) no i taką dałem odpowiedź bez żadnych obliczeń, więc jak myślicie powinien być 1pkt?? tak samo z 30 zadania w głowie miałem wynik nie wiedziałem jak obliczyć wpisałem w odpowiedzi 60km/h i teraz nie wiem czy mi zaliczą prawidłową odpowiedź a na pewno te punkty by mnie uratowały:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i co pedałki pochwalcie się ile zdobyliście pkt jak tacy niby madrzy jestescie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Ci wielcy Humaniści co piszą przez jestem Humanistką przez "Ch" to niech lepiej nie wylewają tu żalów bo ja nie płakałem jak miałem rozszyfrować jakiś tępy tekst na polskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podstawowa matura byla trudna i tyle...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...